Kochani! rozpoczynamy działalność Szkolnego Koła Turystyczno-Przyrodniczego

„WŁÓCZYKIJ”

Kim jest? I dla kogo adresowane są spotkania Koła?

Włóczykij to bohater serii książek i komiksów, najlepszy przyjaciel Muminka. Jest przyjacielski, empatyczny i mądry. Bardzo lubi piesze wędrówki i grę na harmonijce. Nasze Koło adresowane jest do wszystkich, którzy szukają przyjaciół, uwielbiają wędrówki, śpiew przy ognisku (w tym grę na instrumentach) odkrywanie nowych, ciekawych, często zapomnianych miejsc.

Jakie cele nam przyświecają?

Szkoła uczy – bawi - wychowuje! I rzeczywiście jest to prawda. My jednak w naszej Szkole chcemy pójść o krok dalej i pod prąd współczesnej modzie (zapominamy o telefonach, tabletach, za to dużo rozmawiamy, śpiewamy i śmiejemy się). Przede wszystkim pragniemy poznawać piękny świat przyrody i kultury, rozwijać zamiłowanie do aktywnego wypoczynku, zdrowego stylu życia, chcemy uwrażliwiać na piękno otaczającego świata. Kontakt z przyrodą i wspólne wędrowanie uczyć będą nas troski o środowisko naturalne, ale nadto nauczymy się  poznawania siebie nawzajem, znoszenia słabości, wyrozumiałości, jakże często pomijanych we współczesnym wychowaniu. Przemierzając kilometry postaramy się odkrywać nasz kraj i jego piękno w taki sposób, aby uczyć właściwego przywiązania do Ojczyzny w duchu patriotyzmu. Nasze wędrówki będą pomagały zachować dobrą kondycję fizyczną i smukłą sylwetkę, co jest niewątpliwie dodatkowym atutem naszej wspólnej, niezwykłej przygody, jaką jest przynależność do „WŁÓCZYKIJA”

Dwa słowa o organizatorach

W życiu liczy się dobry start! - dlatego rozpoczynamy z marszu! Założycielami Koła są Panie Justyna Szczęśniak i Agata Żywicka, nauczyciele naszej szkoły, które na cotygodniowych/cyklicznych spotkaniach będą realizowały założenia i cele „Włóczykija”

Pani Justyna – miłośniczka dobrej literatury i porannej kawy. W pieczeniu sernika nie ma sobie równych. Przekonacie się jak przepysznie będą smakowały ziemniaki z ogniska w wykonaniu Pani Justyny. Kocha góry i piesze wędrówki

Pani Agata – każdy dzień rozpoczyna z wdzięcznością, że JEST i robi to co lubi. Uwielbia arbuzy i mleczną czekoladę. Kocha wspinaczki górskie i jazdę na nartach. Podczas spotkań trochę Wam pośpiewa..

organizatorzy.jpg

Załączniki:
Pobierz plik (organizatorzy.jpg)organizatorzy.jpg2071 kB